Okouzlení 3D tiskem - z Číny

3D tiskárna pod 3000 Kč, z evropského skladu ve Španělsku

Ježííííšku ... Ty to vidíííš ! Jsem si říkal, když jsem objevil tuto nabídku na čínském AliExpressu. Pár podobných řešení 3D tiskáren jsem už v ceně přes 5000,- Kč viděl. Jednu, domácky vyrobenou, na níž kamarád prováděl neustálý tuning, jsem dokonce s tichým údivem pozoroval při práci. Představa, že téměř jakýkoli náhradní díl pro opravy mechanických závad (nejen) spotřební elektroniky si můžete doma vyrobit, mi dlouho vrtala hlavou. Překážkou, v nákupu potřebného 3D zařízení, které jako CNC mašinku využijete od připevněného lihového fixu až po gravírovací laser, byla vždy právě jeho cena, nebo nemožnost dostat se k němu z Číny, bez nutnosti celního řízení se zbožím, které dorazilo od prodejce ze země mimo EU.

Konstrukce této 3D tiskárny vypadá kvalitně, Official-store nabízí více modelů i náhradní díly, FAST-SHIPPING zdarma v ceně - pozor tentokrát už z EU, tedy ze Španělska.

Bylo těžké odolávat prvnímu nákupu za tolik USD, který jsem nyní realizoval. Zvlášť, když jsem zažil, jakým zážitkem umí být tento stroj i pro děti. Vysnil jsem si tedy, že první, co kdy zkusím jako 3D z plastu vytisknout, budou kulaté kameny do hry "Dáma", neboť šachovnici i figurky doma máme.


Po té, co jsem si přečetl ještě hodnocení kupujícího, který zariskoval přede mnou, bylo v úvahách rozhodnuto. Volně přeloženo: "Velmi rychlé doručení a extrémně kvalitně zabaleno" (20 Aug 2019 10:20)

Navíc, následný feedback konstatoval: "Tato 3D tiskárna excelentně pracuje - instrukce, jak ji sestavit byly jasné. Mám vytisknuto už přes 150 hodin, bez jediného problému..."

A tak jsem finálnímu kliknutí na tlačítko "Koupit", přes slevový klub Tipli a navíc se slevou 2 USD při nákupu nad 30 USD (od samotného porodejce), nakonec neodolal. Odměna, v podobě cashbacku přes 4%, byla již za pár minut v mém klubovém účtu připsána. Nezbývá, než čekat na doručení a ... na Štědrý den :) Doufám, že budu stejně spokojen, jako kupující přede mnou.

Pro jistotu, jsem si uložil i propagační video prodejce. Při sestavování této 3D tiskárny se bude jistě hodit:

Instalace Tronxy P802M

Bylo zajímavé vidět, že technik ve videu používá štípačky BINOAX. Ty už mám doma několikery také.


01/2020 ... poskládat celou 3D tiskárnu pouze podle výše uvedeného videa se mi nakonec podařilo. Přiznávám, že s několika odlišnostmi, které si buď vyžádala úprava kabeláže, nebo absence návodu, který ...
Návod byl, samozřejmě, i v anglickém jazyce uložen na přibalené micro SD kartě 8 GB. Nalezl jsem jej ale, až při pokusech o oživování a kalibraci řídící jednotky:

Anglický návod k instalaci 3D tiskárny TRONXY P802M

Funkční, seřízená a otestovaná tiskárna zabrala mnoho času a hledaní zkušeností, nejen na českých tématických webech. Snad, jako každého majitele 3D tiskárny, vás po prvním úspěšném výtisku napadne i hledat tuningové díly, kterými si celou sestavu můžete ještě zdokonalit.

Problematika je však pro absolutního začátečníka, který stroj pouze viděl pracovat, celkově tak pestrá a složitá, že není možné, nevést si k realizovaným pokusům

3D tiskařův poznámkový blok.


Sponzorem tohoto příspěvku (může být)


Posted in Fenomén AliExpress on Nov 09, 2019