Elektronický autotuning z Číny

Nejlevnější čínský parkovací asistent - couvací radar

Tuto "touhu" všech majitelů levnějších vozidel, ze kterých je například přes dětské autosedačky na zadních sedadlech špatně vidět, jsem asi po dvou letech oprášil. Ležela v krabici mých čínských pokladů, neboť jsem se velmi dlouho odhodlával k vrtání do zadního nárazníku.

Půl podzimního víkendu jsem věnoval klidné a rozvážné instalaci, abych zjistil, že vše funguje skvěle, ale pouze akusticky. Displej, bohužel, zbývající metry do střetu s překážkou nezobrazuje.

Rozhodl jsem se tedy využít "čínské záruky" a objednávám zcela nový set, na náhradní díly. Jakmile dorazí, opravím stávající instalaci, zdokumentuji původní závadu a po otevření sporu, požádám chudáka prodejce o 50% slevu z ceny nákupu...


Elektromagnetický strážce vašeho nárazníku - jde to i bez vrtání !

Bylo zmíněno vrtání otvorů pro snímací senzory. V případě tohoto detektoru se bez vrtání obejdete zcela, pokud máte přístup do vnitřního prostoru nárazníku tak, aby jste detekční alu-pásek jednoduše zevnitř nalepili. K této vychytávce mne přivedla diskuse na sociální síti, kde spokojený uživatel uvedl: "Já toto koupil před 4mi roky - jen hliníkovou pásku kterou jsem nalepil zevnitř nárazníku. Vede od toho jeden drát a funguje dobře." Při hodně velké fantazii, detekce může fungovat i z pásku, nalepeného na vnější plastové staně nárazníku. Jen propojení s detekčním vodičem, bez vrtání, musím u tohoto řešení ponechat na fantazii každého elektro-kutila.


Elektronický monitoring tlaku v pneumatikách

A toto je také zase "haluz" !? Tomu říkám TUNING ... Taková blbůstka - no, jako dárek určitě potěší. Říkal jsem si, že i přes jištění kontra-maticí, se v našich luzích a hájích budou měřicí kloboučky jistě "ztrácet". Potěšila mne ale odpověď v jedné sociální skupině o AliExpressu: "Nerekl bych, mam je 3 roky a bez problemu".Posted in Fenomén AliExpress on Oct 13, 2019